Сума:
loading...

Во спомен домот АСНОМ во Делчево во малата концертна сала се случиле голем број на јавни настани: културни, граѓански, политички, едукативни и работни.

Во изминатите 8 години како сведоци на речиси сите позначајни вакви настани, имавме можност да ги снимиме, фотографираме и документираме голем дел од нив.

За еден ден да посведочат во делчевската јавност и пошироко за времето минато во работа и создателство.

Тоа време е дојдено.

Започнуваме со емитување на целовечерниот концерт на Воениот оркестар на АРМ кој што се случи на 29.05.2014 година.

Уживајте:

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Уметност и култура

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна