Сума:
loading...

На youtebe сервисот е објавен промотивниот трејлер за краткометражниот филм "Коливо" на Андреј Волкашин Илиев-млад режисер по потекло од Делчево.

Вилмот беше сниман во село Град пролетта оваа година, по што потоа влезе во продукција под режисерската палка на Андреј.

 Филмот неодамна беше претставен во официјалната програма на фестивалот "Златна роза" во Бугарија.

Погледнете го во продолжение трејлерот:

Премиерата на филмот во Македонија е закажан за 11 ноевмри во кино салата на Малединскиот културен центар во Скопје со почеток во 21.00 часот. Официјалниот промотивен настан на фејсбук е достапен на сл. линк тука.

Официјална фејсбук странa на филмот e достапна тука.

 

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Уметност и култура

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна