Сума:
loading...

“Што всушност се бара од нас?

Многу, мошне многу. Најмногу од нас што сме собрани тука. 
Ние сме Македонци. И нашето творештво треба да биде во служба на македонската кауза.“

Никола Јонков Вапцаров

Извадок од трактат од авторот напишан 1938 година

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Уметност и култура

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна