Сума:
loading...

Со секој нов албум Coldplay стануваат се подобри и подобри. Многу ми се допаѓа како овие млади господа безпретенциозно ја решаваат иконографијата на албумите и звучат се поразлично и поиновативно на секој нареден албум, но сепак низ сите нивни албуми од почетокот на нивната кариера, па до оваа последна работа, го запазуваат оној безвременски звук на грандиозност и големина кој недостига кај повеќе современи автори. Дефинитивно ова е бенд кој треба да се слушне во живо.

Tracks:
01 - Life In Technicolor.mp3
02 - Cemeteries Of London.mp3
03 - Lost!.mp3
04 - 42.mp3
05 - Lovers In Japan-Reign Of Love.mp3
06 - Yes.mp3
08 - Violet Hill.mp3
09 - Strawberry Swing.mp3
10 - Death And All His Friends.mp3

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Уметност и култура

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна