Сума:
loading...

Нино Рота (анг.) Nino Rota ....

Најголемиот "мафиа man in between the musica прекрасна". Името сигурно на овој човек многу и не ви значи ама филмот, си велите едноставно совршено. Танцувајте, танцувајте ООООО ветришта на минатото. Денес се живее зошто вчера сонцето заборави да застане
Молчешкум поткраднувам по некој звучен бран од траките покрај кои застана славното его на вечниот господин КУМ Марлоне Корлеоне, за никогаш да не замине онаму каде сите сме тргнати.
Што, да не помисливте Смртта?
Не бе батки. Не сум толку фаталист. Сакав да кажам, на средба со судбината, што и да значи тоа. Пријатно слушање драги забавњаци, турбо фолкери и други. Мачете се, а за другите уживајте.

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Уметност и култура

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна