Во недостиг на официјални натпреварувања во меѓусебните дуели на репрезентациите меѓу Македонија и Црна Гора, Во неофицијалните контролни натпревари помеѓу овие две ракометни целекции забележлив е максималем позитивен учинок на страната на нашата репрезентација.

 

loading...

Имено ракометната репрезентација на Република Македонија ја има совладано дури пет пати а има загубено само еднаш во меѓусебните дуели на контролните тест натпревари со репрезентацијата на Црна Гора.

Но и покрај ваквиот позитивен тренд на нашата репрезентација сепак ракометарите на селекторот Раул Гонзалес со претпазливост влегуваат во овој натпревар.

Натпреварот меѓу Македонија и Црна Гора во групата Ц на Европското првенство во ракомет кое што се одржува во Загреб до 28-ми Јануари започнува вечерва во 20.30 часот.

Судии на натпреварот се делегирани од Португалија.

Во исчекување на натпреварот погледнете ги најдобрите моменти од натпреварот меѓу Македонија и Словенија.

loading...

Најчитано: Флеш- Спорт

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна