Кошаркарките на ЖКК „Клубски“ во рамки на 12 коло од првата женска кошаркарска лига денес го угостија освојувачот на Купот на Македонија, екипата на Вардар од Скопје, екипа која воедно е и моментален лидер на првенствената табела.

Започна со работа новиот спортски субјект во Делчево. Кик боксинг клубот ,,Тигар" е новиот предизвик за вљубениците во кик-боксот како спорт, клуб кој во голема мера има намера да го промовира и боксот како спорт кој засега е непознат на спортската јавност во Делчево.

Интересен натпревар во Автокоманда во рамки на мечот од 9. коло на младинската лига, група 2, одиграа екипите на Металург и на Делчево Вардар.

Женскиот кошаркарски клуб „Клубски“ од Делчево доби нов партнер како дел од поддршката за клубот кој во оваа натпреварувачка сезона ја воигрува екипата за следните предизвици кои и претстојат на екипата во рамки на натпреварите од првата женска кошаркарска лига на Македонија.

Успешен настап на кик-боксинг клубот „АС“ од Делчево на штотуку одржаното државно првенство во кик бокс за кадети и јуниори кое се одржа во Скопје.

Со погодоците на Александар Георгиевски и Дарко Пешовски, фудблерите на делчевска Брегалница го совладаа тимот на Работник, Лозово во рамки на 17 коло од третата фудбалска лига Исток.

Женскиот кошаркарски клуб „Клубски“ го загуби заостанатиот натпревар кој во рамки на првата женска кошаркарска лига на Македонија го играше против екипата на Шкупи.

Најчитано: Флеш- Спорт

loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна