По завршувањето на вечерашниот натпревар на европското првенство во ракомет помеѓу репрезентациите на Република Македонија и Црна Гора, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ упати честитка до нашите репрезентативци.

 

loading...

-Доказ дека со силна волја, искрен пристап и пожртвуваност се е возможно и достижно. Со спортска храброст, достоинство и одлична стратегија Македонија стигнува до уште една ракометна победа. Честитки до целокупната ракометна репрезентација која вечерва уште еднаш не направи горди на успехот,

истакна Претседателот Мицкоски во својот фејсбук статус.

Најчитано: Флеш- Политика

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна