На листата на делегати за претстојниот вонреден Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ на кој ќе се разгледува депонираната оставка на Претседателот Никола Груевски и ќе се разгледуваат повеќе значајни прашања од интерес за народот и државата се најдоа и четири имиња на делегати кои се од Делчево.

Тоа се имињата на актуелниот Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Делчево, Драган Христов, доскорешниот Градоначалник на општина Делчево, Дарко Шехтански, кандидатот за градоначалник на Делчево на последните локални избори, Иван Соколов и некогашниот Директор на УБК и на Управата за финансиско разузнавање, Владимир Атанасовски. 

Целосната листа од 560 кандидати за вонредниот конрес закажан за 23.12.2017 година може да се пронајде тука.

Најчитано: Флеш- Политика

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна