Во духот на заедничите вредности и принципиелните ставови за заеднички настап на претстојните локални избори во недела, од општинскиот комитет на ВМРО-Народна партија од Делчево организираат заедничко коктел-дружење за сите членови и симпатизери на партијата заедно со сите коалициони партнери.

 

Здружената коалиција составена од ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-НП, ГРОМ и партијата на Демократските сили на Ромите кои што застанаа зад кандидатот за градоначалник Иван Соколов и заедничката кандидатска листа на советници под број 13 на гласачките ливчиња на локално ниво во Делчево, досега е најголемата здужена коалиција која настапува на едни локални избори во нашата општина.

Настанот е закажан да се одржи во вторник 10.10.2017 година со почеток во 19.00 часот во малата банкет сала на Хотел Македонија.

Најчитано: Флеш- Политика

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна