Наместо паушални прес конференции излезете пред очите на граѓаните и одговорете им за суштинските прашања поврзани со политиката на СДСМ, рече денес на прес конференција, претседателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Делчево, Драган Христов, како одговор на неговото споменување на прес конференција на која вчера излезе советникот од редовите на СДСМ Делчево, Горан Трајковски.

-Одговорете и на јавноста:- Дали нема да ви биде срам да излезете од дома и да ги погледнете граѓаните во очи, без да се засрамите додека СДСМ ја понижува Македоија планирајки да воведе двојазичност, а со тоа на генерации Македонци да им го уништите сонот за сопствената држава, рече Христов прашувајки го Трајковски:

- Како ќе се чувствувате додека купувате во продавница со новите банкноти кои СДСМ само за да дојде на власт ги договори со албанските партии додаде претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Делчево како одговор на вчерашниот прес на Трајковски.

Најчитано: Флеш- Политика

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна