Пред два дене излезе новиот спот за песната Калеидоскоп (Kaleidoscope) на светски познатиот бенд Машин хед (Machine head).

 

Песната е со динамичен панк ритам со кросовер и поп елементи, со делумно препознатливиот треш звук на бендот, што е далеку од звукот на оној Машин хед што стекна светска слава со песната Davidian.

Како и да е на новите генерациимлади дечки може и ќе им се свиѓа.

loading...

Најчитано: Флеш- Култура

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна