Денеска (вторник 10.10.2017 година) во Спомен домот АСНОМ во Делчево со почеток во 19.00 часот ќе се одржи промоција на книгата "Кога боговите ќе стивнат" од роднокрајниот автор Славчо Десподов.

Промоцијата на книгата се реализира во рамки на јубилејот 25 години од основањето на драмското студио при НУЦК "Н.Ј. Вапцаров" во Делчево.

Најчитано: Флеш- Култура

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна