Неповторлива магија, раскош и убавина, преубаво ѕвездено небо, луѓе сплотени низ бојата на љубовта кон македонската современа и беспрекорна музика...

Вака некако би започнала книгата која слободно може да се напише за синоќешниот концерт на маестралните и безвременските гласови на Зуица Лазова и Наум Петрески.

Најчитано: Флеш- Култура

loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна