Светските медиумски и информативни куќи се "запрепастени". Војвотката од Кембриџ неодамна се случи по трет пат да го обчеќе истото розаво палто на патувањето кон Кавентри.

loading...

Ова палто е дизајнирано од дизајнерот Мулбери и истото тоа палто претходно Кејт Мидлтон го има носено дури два пати.

Првпат ова палто го носела во меморијалниот музеј посветен на 11-ти Септември во декември 2014 година.

loading...

Исто така ова палто го носела при посетата на Центарот Стефан Лоренс во Дептфорт во март 2015.

Ова палто не се продава во регуларна продажба а истото чини 2600 долари.

Добро, оваа "шокантна" информација и не е толку шокантна ако се земе во предвид дека постои медиумска куќа во британија која е именувана како "Што облекува Кејт".

Инаку за сите следбеници на модата на кралската снаа во Бакингамската палата, корисно е да се знае дека ова палто во оригинален крој не се продава повеќе, но за нивен вкус британскиот дизајнер Л.К. Бенет прави прилично слични веерзии на ова палто за многу помала цена од 525 долари.

Епа "навали народе!".

loading...

Најчитано: Флеш- Интересно

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна