Песната "The Truper" (Војник) од британската хеви метал група Iron Maiden која што е дел од алbумот "Piece of mind" (Парче ум) издаден во далечната 1983 година, во 2015 година доживеа една симпатична своевидна mashup фузија со познатиот поп хит на Мајкл Џексон Beat it.

Јутјуберот Nightmare Lyra ова спојување на две така различни песни во едно, го има направено да звучи речиси совршено и не случајно овој клип има над 1 милион прегледи на јутјуб мрежата.

Слушнете како сето тоа звучи:

Најчитано: Флеш- Интересно

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна