Светот отсекогаш бил чудно место со ексцентрични луѓе. Овие неверојатни фотографии во продолжение ќе ви ја покажат убавината на светот, како и низ што сè поминал тој во текот на историјата.
Уживајте!
 
1. Алфред Хичкок пие чај со лавот на Metro-Goldwyn-Mayer
2. Жени си ги бојат нозете за да изгледаат како да носат хулахопки, 1942 година
3. Бегалец е влечен од граничната полиција преку границата на САД
4. Пилотот за тестирање, Џорџ Арид, се исфрла од авионот откако губи контрола над него
5. Пауза за ручек на сетот на филмот Војна на ѕвездите (Star Wars)
6. Прототип на преносен телевизор од 1967 година
7. Жени на натпревар за јадење шпагети, наречен „Макарони“
8. Полициски автомобил со лопата која ги штити цивилите од повреди, 1920
9. Англиска пивара им праќа пиво на војниците во Нормандија, 1944
10. Жени со дрвени костими за капење, 1920-ти
11. Двајца воени офицери со „пронаоѓачи на звук“ чија цел е да ги детектираат авионите на непријателите
12. Преносна сауна
13. Машина за вежбање, 1936
14. Тестирање на шлемови за рагби, 1912
15. Електрично возило кое достигнувало 40 километри на час, 1932
16. Парижани се обидуваат да останат суви, 1924
17. Вилард Скот, првиот кловн на Мекдоналдс
18. Компјутерски хард диск од 5 мегабајти, 1956
19. Оригиналната маскота на Мишелин
20. Денот кога Шведска ја променила насоката за возење од лево кон десно, 1967
21. Балерини вежбаат за време на војната

Најчитано: Флеш- Интересно

No result.
loading...

Наши пријатели

Наша анкета

Какви се Вашите очекувања од 2018 година?
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна