Сума:
loading...

В Сабота со почеток во 15 часот се закажани натпреварите од 6 коло во новоформираната 2 фудбалска лига Исток, коло во кое екипата на довчерашниот прволигаш Брегалница Штип ќе и гостува на екипата на Тиквеш. Пред своја публика Каменица Саса силите ќе ги одмери со Кожуф Гевгелија. Осогово на стадионот Никола мантов во Кочани ќе го угости тимот на Хорионт додека во Струмица Беласица ќе ја пречека Победа од Валандово. во последниот натпревар Борец од велес ќе и гостува на екипата на Плачковица во Радовиш.

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна