Сума:
loading...

Тимот на Делчево стигна до историска прва победа во Првата Лига, откако славеше на гостувањето во Скопје, кај составот на Спартак со 32:33 со гол постигнат во последните моменти од натпреварот, кој беше за прво и последно водство на гостинскиот тим.
Во текот на целиот меч домашните ракометари на Спартак го диктираа темпото и водеа најчесто со 2 до 4 голови разлика, а нерешено беше само на стартот, 1:1, како и во финишот 31:31, 32:32, пред гостите од Делчево да го постигнат голот вреден победа и бодови.
Најистакнат поединец во победничкиот тим беше Гоце Ѓоргиевски со 14 голови, кој практично сам го победи Спартак, а Ѓорѓиев даде 7, додека кај домашниот тим најдобри беа Манев со 8 и Ангеловски со 7 голови

 

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна