Сума:
loading...

На 29.05.2014 година пред летната сцена во центарот на Делчево се одржа показна вежба на припадниците на батаљонот за почести на Армијата на Република Македонија.

Пред присутните голем број на граѓани се демонстрираше елеганцијата но и подготвеноста на овој батаљон со елементи  кои ја претставуваат работата и ангажманот на целата армија на Републиката. Овој настан досега е единствен од ваков тип реализиран во општина Делчево, а искрено се надеваме дека нема да биде и последен.

Уживајте:

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна