Сума:
loading...

Цигарите се најлошото нешто  што може да се случи за човечкиот организам, спакувано во парче хартија. 

Покрај тоа што се причинители на голем број здравствени проблеми што се појавуваат кај човечкиот организам, тие се и закана за домашниот и семејниот буџет на секој кој ги пуши.

Се чини дека единствена корист од нивното производство и дистрибуција имаат големите тутунски комбинати и компании што немилосрдно печалат врз човечката мака. За да биде вистината до крај доследна, придобивка од пушењето цигари имаат и фармацевтските компании и здравствените установи.

На видеото во продолжение може да погледнете што прават цигарите за дел од вашите витални телесни органи.

Престанете со пушењето!

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна