Сума:
loading...

Карикатуристот Никола Ангелкоски од поодамна не својата фејсбук страна излегува со свои лични коментари во врска со актуелни случувања во нашата држава.

Во последниот негов коментар тој започнува со коментар посветен на Ацо Рембрант (Ацо Станковски како што тој го нарекува својот колега од студенските денови на факултетот за ликовни уметност. 

Продолжува со негов личен коментар во однос на специфичните состојби во областа на културата кои се од поодамна присутни под Македонското небо. На крај завршува со еден свој личен впечаток кој навлегува во егзистенцијализмот на еден врвен уметник како што е сликарот Никола Ангелкоски.

Прочитајте го коментарот во продолжение кој што е во целост превземен од неговата фејсбук страна.

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна