Сума:
loading...

На листата на делегати за претстојниот вонреден Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ на кој ќе се разгледува депонираната оставка на Претседателот Никола Груевски и ќе се разгледуваат повеќе значајни прашања од интерес за народот и државата се најдоа и четири имиња на делегати кои се од Делчево.

Тоа се имињата на актуелниот Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Делчево, Драган Христов, доскорешниот Градоначалник на општина Делчево, Дарко Шехтански, кандидатот за градоначалник на Делчево на последните локални избори, Иван Соколов и некогашниот Директор на УБК и на Управата за финансиско разузнавање, Владимир Атанасовски. 

Целосната листа од 560 кандидати за вонредниот конрес закажан за 23.12.2017 година може да се пронајде тука.

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна