Сума:
loading...

Денеска (петок 27.10.2017 година) во фоајето на Спомен домот АСНОМ во Длечево се конституираше новиот состав на Советот на Општина Делчево. Откако беше избрана и заседаваше Комисијата за извор и именувања про светот на општина Делчево, на советниците им беа вефификувани мандатите за наредниот 4 годишен мандат.

По верификацијата на мандатот, советниците од новиот советнички состав ги прочитаа свечените заклетви предвидени со заккон.

Потоа со 8 (осум) гласа за Претседател на Советот на општина Делчево беше избран Драган Маневски од редовите на СДСМ. 

Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и здружената коалиција гласаа против овој предлог.

По завршување на првата конститутивна седница на Советот на општина Делчево новоизбраниот претседател во изјава за медиумите ја истакна својата благодарност за сите советници што гласаа за и против неговиот избор за Претседател и вети одговорна работа на советот во име на граѓаните на општина Делчево.

Погледнете ја изјавата на претсаедателот Маневски во продолжение:

Во изјава за медиумите Градоначалникот Трајковски ја изрази својата недаж за конструктивност на сите советници на Советот на општина Длечево и ќе допринесуваат со свои предлози и идеи во работата на Советот и општинската администрација, за доброто на сите граѓани на општината.

Погледнете ја изјавата на Градоначалникот Трајковски во продолжение:

 

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна