Сума:
loading...

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Делчево ги откажа сите планирани активности во текот на денешниот ден кои беа поврзани со организацијата на големиот народен митинг кој ќе се одржи вечерва во 20.30 часот на летната сцена во центарот на Делчево.

 

Ова е статусот од фејсбук страната на УМС:

Од Изборниот штаб на кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Соколов редуцирани се поголем дел од активностите околу организацијата на самиот митинг.

Најавениот predizboren митинг на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи со почеток во 20.30 часот на достоинствен начин со редуцирани содржини и активности.

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна