Сума:
loading...

Во духот на заедничите вредности и принципиелните ставови за заеднички настап на претстојните локални избори во недела, од општинскиот комитет на ВМРО-Народна партија од Делчево организираат заедничко коктел-дружење за сите членови и симпатизери на партијата заедно со сите коалициони партнери.

 

Здружената коалиција составена од ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-НП, ГРОМ и партијата на Демократските сили на Ромите кои што застанаа зад кандидатот за градоначалник Иван Соколов и заедничката кандидатска листа на советници под број 13 на гласачките ливчиња на локално ниво во Делчево, досега е најголемата здужена коалиција која настапува на едни локални избори во нашата општина.

Настанот е закажан да се одржи во вторник 10.10.2017 година со почеток во 19.00 часот во малата банкет сала на Хотел Македонија.

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна