Сума:
loading...

Во петок (27.10.2017 година) со почеток во 17.00 часот во кино салата во Делчево ќе се одржи аматерската театарска претстава "токмаците и билбилот".

Претставата е во менторство на Маријана Стоименовска а во улогите на самата претстава настапуваат надежни млади дечки од ООУ "Ванчо Прќе" од Делчево.

За сите заинтересирани посетители на претставата влезот е 50 денари.

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Флеш актуелности

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна