Сума:
loading...

Синоќа во Спомен домот АСНОМ во Делчево беше промовирана книгата "Кога боговите ќе замолкнат" од роднокрајниот автор Славчо Десподов од Делчево.

Овој настан беше убава можност присутните да се потсетат за дејноста на драмското студио при НУЦК "НЈ Вапцаров" во Делчево, како и дел од општествените активностите во рамки на досегашниот работен век на авторот Десподов.

Промоцијата се организираше како дел од активностите за одбележување на 25 годишнината на ова драмско студио во Делчево.

Погледнете го целиот прилог во продолжение:

За авторот на оваа статија:
Super Admin
Author: Super AdminWebsite: http://www.reevolucioner.blogspot.comEmail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сопственик на порталот, администратор, развој на концепт, дизајнер, фотограф, автор на текстови.
Краток опис:
Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие.
Други најнови статии од авторот:

Наши пријатели

loading...
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна