Љубомир Белогаски- Основоположник на македонската современа уметност 1911-1994
10 познати песни за кои сигурно не сте знаеле дека се направени според ужасни злодела!
15-годишен уметнички гениј што создава неверојатни ремек-дела!
Алтернативно
Галерија: Дигитално сликарство со душа
Гледавме за вас: "Mulholand drive" (мк. "Булевар на ѕвездите")
Гради замок со средновековни техники а резултатот е неверојатен
Движење заробено во скулптура
Јовица Миленов: -"Полесниот пат не го знаев, со работа и труд до успех"
Лак за нокти претворен во модна фантазија
Музеи кои можете да ги истражувате без да го напуштите вашиот дом
Најоригиналната техника на сликање: Уметнички дела изработени со вино
Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?
Објавен промотивниот трејлер за филмот "Коливо" на режисерот од Делчево Андреј Илиев
Обоени статуи од 19-тиот век кои се враќаат во живот!
Одлични вести за стрип фановите на Конан
Поранешна учителка се откажала од работата за да создава оптички илузии со помош на шминка
Со еден дирек кашта не се потпира
Срушени куќи претворени во ремек-дела: Ова индонезиско село во боите на виножитото ќе ве воодушеви
Татко ги претвара цртежите на неговите синови во Аниме карактери
Go to top

Потребен е LIKE на нашата фејсбук страна